Kennelpiirin toimihenkilöt

Sihteeri
Eija Airaksinen, Saarisenraitti 143, 71570 Syvänniemi, sihteeri (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi, p. 0400 600 034 puh. ilt.klo 16. jälk.

Rahastonhoitaja
Erkki Shemeikka, Alamäentie 35, 74300 Sonkajärvi, p. 0400 815 185, erkki.shemeikka (at) meili.fi

Tiedottaja
Sari Holopainen, Kuopio, p. 044 307 8850, sariholopainen (at) hotmail.com

Agility-vastaava
Mirja Ojainväli, Sandelsinkatu 10 as 2, 70500 Kuopio, p. 044 358 2889, mirja.ojainvali (at) gmail.com

Jäljestysohjaaja
Minna Sirviö, puh. 044 067 0313, taa_vi (at) hotmail.com

Mejä koulutusvastaava
Heli Niskanen, Kiuruvesi, p. 0400 783 378, niskanen.heli@gmail.com

PK-vastaava
Marianne Punkki, puh. 044 718 2911, sihteeri (at) kpsh.net

Toko-vastaava
Kirsi Asikainen, kirsiasi@ dnainternet.net,

Kennelliiton toimihenkilöt kennelpiirissä

Aluekouluttaja
Taru Ohtonen, Kuopio, p. 0400 709 157, taru.ohtonen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
Koetoimitsijat ja ylituomarit kouluttaa: Lasse Heikkinen, Siilinjärvi

Kaverikoiravastaava
Pirjo Kärki, Kuopio, p. 050 372 7214, pirjo.karki (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi

Kennelneuvojat
Erkki Shemeikka, Alamäentie 35, 74300 Sonkajärvi, p. 0400 815 185, erkki.shemeikka (at) meili.fi
Anna-Maija Mansikkala-Kumpulainen, Nevalantie 79 A, 74120 Iisalmi, p. 0500 717 092, anna-maija.mansikkala (at) iisalmi.fi
Sari Laitinen, Petkelniementie 41, 78710 Varkaus, p. 0400 172 752, sari.laitinen (at) pp.inet.fi
Seija Nykänen, Salmijärventie 58, 73320 Nilsiä, puh. 0500 743 946, seija.i.nykanen (at) hotmail.com

Nuorisotoiminnan kouluttaja
Milla Veikkolainen, Raasiontie 539, 71840 Kuuslahti, p. 050 571 5332, milla.veikkolainen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi

Näyttelyohjaajat
Tuula Laitinen, Ilvolankatu 38 b, 74120 Iisalmi, p. 050 512 5031, tuula.laitinen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
Pasi Soininen, Kuopio, p. 044 564 4995, pasi.soininen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi