Kennelpiirin toimihenkilöt

Sihteeri

  • Eija Airaksinen, Saarisenraitti 143, 71570 Syvänniemi, sihteeri (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi, p. 0400 600 034 puh. ilt.klo 16. jälk.

Rahastonhoitaja

  • Erkki Shemeikka, Alamäentie 35, 74300 Sonkajärvi, p. 0400 815 185, erkki.shemeikka (at) meili.fi

Tiedottaja

  • Sari Holopainen, Kuopio, p. 044 307 8850, sariholopainen (at) hotmail.com

Agility-vastaava

  • henkilöhaku käynnissä

Jäljestysohjaaja

  • Minna Sirviö, puh. 044 067 0313, taa_vi (at) hotmail.com

Mejä koulutusvastaava

  • Heli Niskanen, Kiuruvesi, p. 0400 783 378, niskanen.heli (at)gmail.com

PK-vastaava

  • Marianne Punkki, puh. 044 718 2911,puheenjohtaja.kpsh (at) gmail.com

Toko-vastaava

  • henkilöhaku käynnissä

Kennelliiton toimihenkilöt kennelpiirissä

Aluekouluttaja

  • henkilöhaku käynnissä
  • Koetoimitsijoiden ja ylituomareiden koulutuksissa avustaa: Lasse Heikkinen, Siilinjärvi

Kaverikoiravastaava

  • Pirjo Kärki, Kuopio, p. 050 372 7214, pirjo.karki (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi

Kennelneuvojat

  • Erkki Shemeikka, Sonkajärvi, p. 0400 815 185, erkki.shemeikka (at) meili.fi
  • Anna-Maija Mansikkala-Kumpulainen, Iisalmi, p. 050 433 0263, 0500 717 092, anna-maija.mansikkala (at) iisalmi.fi

Nuorisotoiminnan kouluttaja

  • Milla Veikkolainen, Raasiontie 539, 71840 Kuuslahti, p. 050 571 5332, milla.veikkolainen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi

Näyttelyohjaajat

  • Tuula Laitinen, Ilvolankatu 38 b, 74120 Iisalmi, p. 050 512 5031, tuula.laitinen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Henna Laitinen, Kuopio, p. 045 736 3655, henna.laitinen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Sari Vähäkoski, Lyytilänmäentie 540, 77600 Suonenjoki, p. 044 333 2487, sari.vahakoski (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi